Kvalitní akumulátory NiMH 12V pro airsoft zbraně

Žádná AEG a AEP se neobejde bez akumulátoru, protože 12V akumulátory pohánějí jejich elektromotor. Vybrat byste si však měli nejen podle jeho napětí, ale i dalších parametrů, jako je tvar, kapacita, velikost či počet článků. V našem sortimentu najdete akumulátory 12v s různými parametry, záleží tedy už jen na vašich požadavcích a konfiguraci vaší airsoftové zbraně.

Všechny modely akumulátorů 12V, které najdete v naší nabídce, jsou ověřených značek, které vypovídají o jejich vysoké kvalitě a dlouhé životnosti. Většina modelů má také pojistné ventily proti přebití, vysoký vybíjecí proud a nízký odpor.

Typy akumulátorů 10,8V

Akumulátory do airsoftových zbraní dělíme na Li-Pol, Li-Ion, NiMH a NiCd. Lithiové baterie, tedy lipol a liion, mají dlouhou výdrž, nízký pokles nabití a vysoký výkon v zátěži. Nemají paměťový efekt, takže je můžete nabíjet i v případě, že ještě nejsou zcela vybité. Zároveň mají velmi dlouhou životnost a nízkou váhu, takže je můžete využít až na 100 % jejich kapacity.

NiMH a NiCd akumulátory 10,8V obsahují nikl. NiCd akumulátory 12V jsou nejstarším typem, často bývají těžší a větší než jiné typy. Zároveň jsou ale velmi tvrdé, což značí i nízký vnitřní odpor. U měkčích typů totiž může při odběru – střílení – klesat napětí. NiCd akumulátory 12V dodají do elektromotoru vysoký proud, a to bez velkého poklesu napětí. Malou nevýhodou může být jen jejich paměťový efekt – pro maximální životnost baterie je nutné je před každým nabíjením zcela vybít a pak dobít na maximum. NiMH akumulátory 12V mají zpravidla vysokou kapacitu, takže vydrží velmi dlouho nabité, a malý vnitřní odpor. Sice u nich není paměťový efekt, takže je teoreticky můžete nabít, i když nejsou plně vybité, ale může u nich být znatelnější samovybíjení. Je proto nejlepší je před každou hrou nabít a skladovat je vždy nabité.

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet