Akumulátory 12V

Žádná AEG a AEP se neobejde bez akumulátoru, protože 12V akumulátory pohánějí jejich elektromotor. Vybrat byste si však měli nejen podle jeho napětí, ale i dalších parametrů, jako je tvar, kapacita, velikost či počet článků. V našem sortimentu najdete akumulátory 12v s různými parametry, záleží tedy už jen na vašich požadavcích a konfiguraci vaší airsoftové zbraně.

Všechny modely akumulátorů 12V, které najdete v naší nabídce, jsou ověřených značek, které vypovídají o jejich vysoké kvalitě a dlouhé životnosti. Většina modelů má také pojistné ventily proti přebití, vysoký vybíjecí proud a nízký odpor.

Typy akumulátorů 10,8V

Akumulátory do airsoftových zbraní dělíme na Li-Pol, Li-Ion, NiMH a NiCd. Lithiové baterie, tedy lipol a liion, mají dlouhou výdrž, nízký pokles nabití a vysoký výkon v zátěži. Nemají paměťový efekt, takže je můžete nabíjet i v případě, že ještě nejsou zcela vybité. Zároveň mají velmi dlouhou životnost a nízkou váhu, takže je můžete využít až na 100 % jejich kapacity.

NiMH a NiCd akumulátory 10,8V obsahují nikl. NiCd akumulátory 12V jsou nejstarším typem, často bývají těžší a větší než jiné typy. Zároveň jsou ale velmi tvrdé, což značí i nízký vnitřní odpor. U měkčích typů totiž může při odběru – střílení – klesat napětí. NiCd akumulátory 12V dodají do elektromotoru vysoký proud, a to bez velkého poklesu napětí. Malou nevýhodou může být jen jejich paměťový efekt – pro maximální životnost baterie je nutné je před každým nabíjením zcela vybít a pak dobít na maximum. NiMH akumulátory 12V mají zpravidla vysokou kapacitu, takže vydrží velmi dlouho nabité, a malý vnitřní odpor. Sice u nich není paměťový efekt, takže je teoreticky můžete nabít, i když nejsou plně vybité, ale může u nich být znatelnější samovybíjení. Je proto nejlepší je před každou hrou nabít a skladovat je vždy nabité.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení